Su jeti kesim makineleri - TCI Cutting
Software - Su jeti kesim makineleri


KONTROL YAZILIMI

TCI EXPERT HMI V 4.0
Operatör/Makine Arayüzü

Yeni makine/operatör arayüzü oldukça kolay anlaşılırdır. Sistemi takip için tüm gerekli unsurları içerir. Kullanıcılar kesim parametrelerini, ekstrüksiyon sistemini, malzemeleri...vs. Takip edebilir. Bu durum kesim sisteminin kolayca kontrolü ile kesimin ilerleyişinin tek bir stardart yerden takip edilmesini (arayüzde renklendirilmiş parçaları değiştirerek ve farklı konumlara koyarak) sağlar.

TCI EXPERT HMI V 4.0
YAZILIM CAD/CAM

TCI EXPERT CUT 2D

TCI Expert Cut 2D, özellikle su jeti kesim makinesinin otomasyonu amacıyla yapılmış bir sistemdir. Programlama ihtiyaçları ve müşteri yönetimini teknoloji ile mükemmel bir şekilde birleştirmektedir.

Tüm Expert Cut opsiyonları tek bir programda birleştirilmiştir. Tüm uygulamaları (parçaların dizaynı, program yüklenmesi/yollanması, kesimlerin oluşturulması, CNC'nin oluşturulması gibi) aynı programdan yönetebilirsiniz.

Teknik Özellikleri

 • Üretim yönetimi ve takım çalışması
 • Parçanın düzenlenmesi, 2 boyutlu dizayn ve parametreleri ile parçaların kayıt edilmesi.
 • Açık data bankasında tabaka bilgileri
 • To work out time and costs
 • Piyasadaki en önemli CAD program dosyaları (dxf, dwg, iges..vb.) ile uyum sağlaması için dönüştürücü program
TCI kesme su jeti kesme makineleri için yüksek basınç pompası

NESTING

Yarı otomatik ile manuel program gömme beraber mükemmel bir kombinasyon oluşturmaktadır. Kopyalama, taşıma, döndürme gibi güçlü manuel kod gömme fonksiyonları mevcuttur. Otomatik program gömmeden, tabaka parçaların ve dokumaların konumlanmasında faydalanılmaktadır.

TEKNOLOJİ

Expert Cut her hatta yapılacak hareketi kontrol etmektedir. Çeşitli parçalar arasındaki basit kesimleri veya sadece iki parça arasındaki mikro ve ön kesimleri yerine getirtebilir. Dizayndaki ve işleme merkezindeki hataları tespit edebilir. Mekanik hareketleri, manuel/otomatik kesmeyi, mekanik kopyalamayı ve makine programlarının kişiselleştirilmesini sağlamaktadır. Post-prosesöre sahiptir. Ayrıca, her bir makinede su kesimi için kaplama, köşelerde hızın yavaşlatılması, özel delme ve birden fazla kafa özelliklerini sunar.

yüksek basınçlı su kesme metodları

tci flex3d 5x

Flex3D 5X, su jeti makine programlarının 5 eksenli otomasyonunda kullanılmaktadır. Expert Cut 2D için mükemmel bir yardımcı aksesuardır. “in-sheet field” vasıtasıyla, 2 Boyutlu ana dizayn sistemi ile kullanılabilir. Kesim planı oluşturmak için, parçaları her türlü formata çevirebilir.

Kullanıcılar sadece yazılım talimatlarında belirtilme adımlara uymalıdırlar.

Teknik özellikleri

 • Alan ve Katı cisim formatlarına (3D, SAT, IGS,VDA...vb.) çevirme.
 • Expert Cut ile malzeme bilgileri ve data bankası.
 • Geometrinin tespiti ile kesim ve kalınlıkların belirlenmesi
 • Her bir noktada ve masada kesim kafası ve kesim vektörünün ayarlanması
 • Çarpışmanın kontrol edilmesi
 • Ana hatların kaliteli olması
 • Yazılımın seri olmasının sağlayan Expert Cut'a hızlı geçiş
 • Çalışma ortamı simülasyonu
tci flex3d 5x

İŞLEME MERKEZİ

Flex 3D 5X otomatik olarak kesilecek parçanın hatların tespit eder ve operatöre hatlar içinde otomatik olarak parçayı seçme imkanı verir.

Ayrıca, şeklin kalitesi ile ilgili seçenekler sunar. Mekanizma bir kere ayarlandıktan sonra sistem tüm prosesi simüle eder ve otomatik olarak kesim kafası ile kesim prosesindeki parçalar arasındaki çakışmaları tespit eder. Eğer bir çakışma olursa, makine çakışma alarmı verir ve kullanıcıya kesim yönünü değiştirme ve şekil üzerindeki herhangi bir nokta ile kesim kafasındaki kesim vektörlerini değiştirme imkanı verir.

profesyonel kesim

Daha fazla bilgi almak için
e-mail

  

TECNOLOGÍA DE CORTE E INGENIERIA, S.L. - CALLE COLÓN, 113

46610 GUADASSUAR (VALENCIA) SPAIN

TEL +34 962 57 22 90 - FAX +34 96 257 03 94