Su jeti kesim makineleri - TCI Cutting
Aksesuarlar - Su jeti kesim makineleri


YÜKSEK BASINÇ POMPALARI

TCI CUTTING SL-V PLUS 4136

Yeni nesil SL-V yüksek basınç tulumbaları su jeti kesim teknolojilerine yeni standartlar getirmektedir. Yenilikçi yüksek basınç tulumbası özel olarak 4136 bar basınçlara kadar çalışması için dizayn edilmiştir. Ne kadar yüksek çalışma basıncı olursa, kesim de o kadar temiz olmaktadır.

ÖZELLİKLERİ:

 • Tulumbalar her türlü kesim ve kurulumda kullanılabilir.
 • Tulumbalar saf ve aşındırıcı suda üretim yapmak için dizayn edilmiştir.
 • Yeni üst düzey dizayn edilmiş HSEC basınç hızlandırıcı mevcut valflerdeki kalıntı problemini çözerek servis maliyetlerini azaltmaktadır.
 • Depolama, yüksek seviyede çalışma ortamlarında bile basınç değerinin korunmasına yardım etmektedir.
TCI CUTTING SL-V PLUS 4136
ayrılık

TCI CUTTING STREANLINE PRO 6500

TCI CUTTING, STREAMLINE PRO 6500 su jeti kesim alanında bizim bir adım daha önde olmamızı sağlayan yeni ürünler sunmaktadır. "PRO" burada çalışma basınçlarının 6500 bara kadar ulaştığı su jeti tekniğini belirtmektedir. Sistem, yüksek basınç üretimi ve su jetini malzemee yönlendiren nozul gibi tüm gerekli unsurları içermektedir. 6500 bar basınç normalde kullanılan basıncın yaklaşık %50 fazlasıdır.

ÖZELLİKLERİ:

 • Yüksek kesim hızı
 • Yüksek kesim kalitesi
 • Azaltılmış aşındırıcı tüketimi
TCI CUTTING STREAMLINE PRO 6500
aksesuarlar

KIT TCI CUTTING
5x3.2 5-eksenli kesim kafaları

 • Kesim kafası doksan dereceye kadar 60 derecelik kesimi mümkün kılar
 • Üç boyutlu kesim
 • Patentli dizayn
 • Zaman kazanmak ve performansı maksimize etmek için sonsuz dönüş özelliği
TCI KESİM KİTİ

TCI ABRALINE 1.0
Aşındırıcı transfer sistemi

Kesim prosesi boyunca otomatik dağıtıcı mevcuttur. TCI Abraline 1.0. besleme sistemimiz, hassas bir şekilde hazır bulunan aşındırıcı miktarını ve yeterli aşındırıcının dağıtımını yakından takip eder. Aşındırıcı miktarının çok az olduğu durumlar için sistemin uyarı sensörleri mevcuttur. Aşındırıcı, kesim prosesi esnasında tekrar eklenebilir. Sistemin kullanımı rahattır ve 200 litre kapasiteye sahiptir.

TCI ABRALINE 1.0
Yüksek basınçlı su kesme metodları

TCI KESİM KONTROLÜ
Otomatik kesim sistemi

Aşındırıcının geri dönüş yapmasına izin vermeyen sistem, makinenin tek başına çalışmasını mümkün kılmaktadır. TCI KESİM KONTROL suyun aşındırıcı hunisinden geçişini önlediği için kesim esnasındaki tıkanmaların önüne geçmektedir. Ayrıca sistemde tıkanma durumunda kesim prosesini yeniden başlatan ve yeni çıkarılan kesim kontrol 2.0 sistemi mevcuttur.

TCI KESİM KONTROLÜ

TCI EKTRÜKSİYON SİSTEMİ
Çamur temizleyici

Tutucu tanktan kolayca aşındırıcıların çıkarılması için, TCI su jeti makineleri çamuru su tankının tabanından alan ve sudan ayrıştırıp suyu tekrar tanka geri yollayarak su seviyesini sabit tutan eşsiz bir sistem sunmaktadır.

Bu sistem su jetinin devamlı çalışmasını sağlar ve tankın temizlenmesi için gerekli durma sürelerini ortadan kaldırır. Sistem ekstrüksiyon sistemi ve çamur toplama konteynerini içermektedir.

TCI EKTRÜKSİYON SİSTEMİ
yüksek basınçlı su kesme metodları

TCI ABRASIVE 3.0
Aşındırıcı Kontrolü

Otomatik aşındırıcı kontrol sistemi kesim esnasında aşındırıcı miktarını otomatik verecek kontrol cihazını içermektedir. Cihaz gerçek zamanlı işleyen devresi sayesinde gerekli miktarı temin eder ve ihtiyaç duyulduğunda otomatik olarak miktarı değiştirir. Bu durum, cihaz arayüzü ile kontrol edilir ve kesim bittiğinde sistem tüm işlemi durdurur. Kompozit ve kırılgan malzemelerin kesimi için uygundur.

TCI ABRASIVE 3.0

Delme sistemi
Delme sistemi

TCI Matkap, su jetinin delmesi ile gevşeyen kırılgan malzemelere ve katmanlı bileşimlere ait deliklerin ön delme işlemini otomatik olarak gerçekleştirecek şekilde dizayn edilmiştir. Değişik boyutlarda uçları mevcuttur.

Delme sistemi
yüksek basınçlı su kesme metodları

TCI ÇARPIŞMA KORUMASI
Çarpışma önleyici sistem

Çarpışma kafalarına ait elektronik güvenlik sistemi mevcuttur. Kullanıcılar her bir kafadaki tespit sensörünü elektronik olarak ayarlayabilirler. Hem yükseklik ayar sisteminden tamamıyla bağımsız olduğundan hem de nozullardaki vuruntuların güvenli tespitini garanti ettiğinden piyasada rakipsiz bir sistemdir.

TCI ÇARPIŞMA KORUMASI

TCI HACİM TANKI
2.000 Kg Kapasiteli Tolva Tankı

2000 kg kapasiteli Tolva tankı üretimin yüksek olduğu durumlar için idealdir. Sistemin durmadan beslenmesini sağlayarak, uzun süreli kesim işlemlerinin otomatik yapılmasına izin vermektedir.

TCI HACİM TANKI
yüksek basınçlı su kesme metodları

TCI SOĞUTUCU
Su ile soğutma sistemi

Basınç tulumbalarına ait hidrolik yağı soğutma sistemi kapalı çevrim bir sistem olup yazların çok sıcak olduğu sıcak iklimler için uygundur. Bu sistem en sıcak aylarda bile makinenin doğru sıcaklıkta kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca, kapalı sistem olduğu için su kullanımı tamamıyla gereksizdir (su soğutulması için gaz kullanılmaktadır).

TCI SOĞUTUCU

TCI HİDRO SİSTEMİ
Su Arıtma Sistemi

Su arıtma sistemi, yüksek basınç sistemine ait tüm parçaların daha fazla dayanması için istenen kalitede suyu sağlamaktadır. Basıncın sabit kalması için kireç yumuşatıcısı kullanılmaktadır. Sistem kireç yumuşatıcısı, tuz tankı ve paslanmaz çelik basınç valfinden oluşmaktadır. Özellikle suyun yüksek kireç içerdiği bölgeler için uygundur. Bu yeni donanım su jetinin tüm özelliklerinin en üst seviyede kullanılmasını sağlamaktadır. Ekstrüsiyon esnasında kesim parametrelerini, sistemin kontrolünü düzenlemektedir. Ayrıca, kesim programının kontrol edilmesini sağlar.

TCI HİDRO SİSTEMİ
profesyonel kesim

Daha fazla bilgi almak için
e-mail

  

TECNOLOGÍA DE CORTE E INGENIERIA, S.L. - CALLE COLÓN, 113

46610 GUADASSUAR (VALENCIA) SPAIN

TEL +34 962 57 22 90 - FAX +34 96 257 03 94